Prezydent Andrzej Duda spotka się z papieżem Franciszkiem na ŚDM

Podczas Światowych Dni Młodzieży w lipcu planowane jest spotkanie Andrzeja Dudy z Ojcem Świętym. Informację podał podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Wojciech Kolarski. Głowa państwa weźmie także udział w uroczystościach z udziałem Papieża.

Wojciech Kolarski przypomniał, że prezydent Andrzej Duda podczas ubiegłorocznej wizyty w Watykanie zaprosił Ojca św. do złożenia wizyty w Polsce.

„I teraz z radością będzie witał papieża Franciszka na polskiej ziemi. Planowane jest spotkanie Ojca Świętego z panem prezydentem, ale oczywiście szef państwa polskiego weźmie udział w uroczystościach koncelebrowanych przez Papieża” – poinformował polityk.

Podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta przypomniał, że Andrzej Duda przekazał Komitetowi Organizacyjnemu ŚDM biało-czerwoną flagę – symbol wolności, „by dumnie powiewała wśród flag państw, których pielgrzymi przyjadą do Polski”.

„To wydarzenie o skali globalnej, zupełnie wyjątkowe. Znakomity moment do promocji Polski. To wydarzenie, w którym Polska może pokazać, jak jest profesjonalna, jak nasze państwo jest sprawne organizacyjnie. Polacy mogą ukazać, że są gościnni i radośnie przyjmują pielgrzymów” – akcentował podsekretarz stanu.

ŚDM zbiega się z obchodami jubileuszu 1050. rocznicy chrztu Polski.

„Nie należy zapominać, że to wydarzenie o charakterze duchowym, które będzie mieć wielkie znaczenie dla Polaków, dla Polski, pokaże chrześcijańskie korzenie naszego państwa” – akcentował Wojciech Kolarski.

Światowe Dni Młodzieży potrwają od 26 do 31 lipca 2016 r. Młodzi powitają papieża Franciszka 28 lipca na krakowskich Błoniach. W tym samym miejscu dzień później Ojciec Święty będzie przewodniczył Drodze Krzyżowej. Na Błoniach odprawiona zostanie też Msza św. na otwarcie ŚDM, której przewodniczyć będzie metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz.

PAP/RIRM

drukuj