Odznaczenie dla ks. abp. Jana Romeo Pawłowskiego

fot. https://twitter.com/prezydentpl

Ks. abp Jan Romeo Pawłowski, Sekretarz ds. Nuncjatur w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej, został odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

W uznaniu „wybitnych zasług w służbie dyplomatycznej, za rozwijanie współpracy między Polską i Stolicą Apostolską” prezydent odznaczył Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski ks. abp. Jana Romeo Pawłowskiego, watykańskiego dyplomatę, który w tym roku obchodził 30-lecie pracy.

– Czy w Kongo, czy w RŚA, Brazylii, Francji, Tajlandii, nigdy ksiądz arcybiskup o swoich rodakach nie zapomniał. Dziękuję za to z całego serca w imieniu Rzeczypospolitej – mówił Andrzej Duda, prezydent RP.

Prezydent dziękował księdzu arcybiskupowi „za polskość, którą nosi w sercu i demonstruje na każdym kroku, za służbę Polakom”.

– To dzisiejsze wyróżnienie Krzyżem Orderu Odrodzenia Polski ma swój ścisły związek z krzyżem Zbawiciela, który z Krakowskiego Przedmieścia w Warszawie woła „Sursum corda”, który na Giewoncie wskazuje drogę do nieba, który na Westerplatte czy Monte Casino mówi, że Polska jest ważna, bo Polska to święta rzecz (…) Dzisiaj, dzięki Bogu, modlimy się „ojczyznę wolną pobłogosław Panie”, ale modlimy się też, aby nie poszła w inne zniewolenia, żeby nie zapomniała o krzyżu – podkreślił ks. abp Jan Romeo Pawłowski, sekretarz ds. Nuncjatur w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej.

TV Trwam News/PAP

drukuj