fot. PAP/Paweł Supernak

Trwa Kongres Poradnictwa w Warszawie z udziałem Prezydenta RP

Prezydent Andrzej Duda bierze udział w Kongresie Poradnictwa. Wydarzenie odbywa się w gmachu głównym Politechniki Warszawskiej. Kongres ma na celu zainicjowanie procesu integracji różnych nurtów poradnictwa m.in. prawnego, psychologicznego czy rodzinnego. To pierwsze takie spotkanie.

Prezydent Andrzej Duda, który jest także prawnikiem, zwrócił uwagę, że świadcząc pomoc bardzo często rozmawiał z osobami, które de facto potrzebowały np. pomocy psychologa.

Szef państwa polskiego poinformował, że w celu jak najlepszego skoordynowania tego rodzaju porad, przygotowany został projekt ustawy o Centrum Usług Społecznych.

– Wydaje mi się, że próba umieszczenia tych usług w jednym systemie jest tutaj kwestią szczególnie istotną. Burzą się niektóre środowiska na tę ustawę. Proszę Państwa, spokojnie. To jest pewien pomysł, który dzisiaj ma wyjściowo charakter pilotażowy. Chcemy to przygotować na zasadzie, że nie będzie to obligatoryjne, tylko możliwe do skorzystania. Myślę tutaj przede wszystkim o samorządach, samorządzie gminnym, ale myślę też o tym, że będziemy patrzyli, jak ten system zaczyna funkcjonować, na ile rzeczywiście to się sprawdza. Wydaje mi się, że jest to rozwiązanie potrzebne – mówił Prezydent RP.

Kongres został zorganizowany przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej we współpracy z Narodowym Instytutem Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl