Ponad 12 tys. policjantów zabezpieczało tysiąc imprez zorganizowanych w całym kraju 11 listopada

Ponad 12 tys. policjantów zabezpieczało tysiąc imprez zorganizowanych w całym kraju 11 listopada – poinformował gen. Jarosław Szymczyk. Szef Komendy Głównej Policji dodał, że podczas dwóch z tych imprez policja odnotowała pewne incydenty.

M.in. chodzi o marsz w Warszawie. W stołecznym pochodzie wzięło udział ponad 250 tys. osób. Większość maszerowała godnie pod biało-czerwonymi barwami. Policja odnotowała jednak sześć zdarzeń, m.in. uszkodzenie lusterek w samochodach oraz drobne zniszczenie elewacji jednego ze sklepów.

Komendant Jarosław Szymczyk wspomniał również o incydencie ujawnionym po marszu w internecie. Chodzi o podpalenie flagi Unii Europejskiej. W tej sprawie podjęto działania.

To było w naszej ocenie bardzo niebezpieczne z punktu widzenia psychologii tłumu – podpalenie flagi Unii Europejskiej w środku marszu, wśród ludzi. Stąd też już w tej chwili publikujemy wizerunki osób, które udało się nam na ten moment ujawnić i będziemy dążyć zdecydowanie do tego, aby sprawców tego niezwykle nieodpowiedzialnego zachowania szybko ustalić i rozliczyć – mówił Jarosław Szymczyk.

Komendant Stołeczny Policji wyznaczył też nagrodę, która pomoże ustalić sprawców spalenia unijnej flagi. Wysokość nagrody to 5 tys. złotych. Informacje w tej sprawie należy przekazywać do Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Stołecznej Policji.

RIRM

drukuj