fot. twitter.com/CBAgovPL

Kolejne zatrzymania ws. afery reprywatyzacyjnej

CBA zatrzymało trzy kolejne osoby w sprawie warszawskiej reprywatyzacji.  Jak poinformowała Prokuratura Krajowa, zatrzymani zostali Mariusz P. i Gertruda J. pracownicy Biura Gospodarki Nieruchomościami stołecznego ratusza oraz Jerzy M., który w przeszłości pracował dla tej instytucji.

Wrocławska prokuratura postawi im zarzuty związane z reprywatyzacją nieruchomości. To kolejny smutny dzień warszawskiego samorządu – mówi Redakcji Informacyjnej Radia Maryja radny PiS ze stolicy Paweł Terlecki.

– Ponieważ te osoby są urzędnikami Urzędu Miasta st. Warszawy, fatalną jest to rzeczą zarówno dla wizerunku miasta, jak i pewnej opinii, która krąży o mieście stołecznym Warszawa. Jest to kolejny przykład na to, że urzędnicy w swojej pracy nie dochowali należytej staranności i nie zachowywali się w taki sposób, aby zabezpieczać interes Skarbu Państwa, do czego ustawą byli zobowiązani – wskazuje radny Prawa i Sprawiedliwości z Warszawy.

W miniony poniedziałek CBA zatrzymało 5 osób w śledztwie dotyczącym reprywatyzacji nieruchomości w Warszawie.

Wśród nich byli m.in. adwokat Robert N. i były wicedyrektor w stołecznym ratuszu Jakub R., którzy usłyszeli dwa zarzuty związane z korupcją i oszustwem.

Po południu ma się odbyć sesja Rady Warszawy ws. afery reprywatyzacyjnej. Wniosek w tej sprawie złożyli radni klubu PiS.

RIRM

drukuj