fot. facebook/Marek Jurek

Warszawa: trwa 6. Chrześcijański Kongres Społeczny

Na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie trwa 6. Chrześcijański Kongres Społeczny, który odbywa się pod hasłem „Polska przeciw rewolucji”. W wydarzeniu bierze udział ok. 300 osób.

Osią dyskusji jest projekt Konwencji Praw Rodziny przygotowany wspólnie przez Prawicę RP oraz organizacje katolickie. Uczestnicy poruszają temat zagrożeń wynikających z radykalnie lewicowej ideologii dominującej w ośrodkach politycznych w Europie. Kongres rozpoczęła Msza św. Następnie rozpoczął się panel poświęcony funkcjonowaniu Europy w kontekście chrześcijaństwa.

Organizatorem kongresu jest Marek Jurek, europoseł, jeden z liderów Prawicy RP. Polityk tłumaczy, czym jest rewolucja, o której mowa w haśle przewodnim Kongresu.

W Europie toczy się rewolucja przeciwko życiu, rodzinie, wychowaniu. Przeciwko wszystkim fundamentom cywilizacji chrześcijańskiej. Po ratyfikacji Konwencji Stambulskiej (konwencji Genderowej) przez Parlament Europejski. Wówczas nawet jedna z posłanek ogłosiła, że od tej pory możemy uznawać aborcję za prawo podstawowe. Nie jakieś tam zezwolenie tylko wręcz za prawo podstawowe, za prawo człowieka. To samo jeżeli chodzi o kwestionowanie naturalnego ustroju rodziny. Jednocześnie ta rewolucja uderza w te podstawowe instytucje ochronne, każdego ładu społecznego, czyli w suwerenność państw. Polska powinna wyraźnie tej rewolucji się przeciwstawić – wskazuje były marszałek Sejmu.

Drugi panel poświęcony będzie zagadnieniu Polski – jaką rolę do odegrania ma dziś w Europie nasz kraj? Podczas Kongresu głos zabierają kapłani, politycy, dziennikarze oraz liderzy opinii chrześcijańskiej.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj