fot. E. Sądej/Nasz Dziennik

W Warszawie powstanie Centrum Naukowo-Przemysłowe

Władze Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej–Curie w Warszawie podpisały umowę o utworzeniu w Warszawie Centrum Naukowo-Przemysłowego.

Instytucja będzie pierwszym w kraju onkologicznym ośrodkiem badań klinicznych wczesnych faz. Ma on otworzyć drogę do innowacji w obszarze medycyny.

Ośrodek powstanie przy Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie. Jego głównym celem jest uruchomienie współpracy nauki i biznesu, której owocem będą nowoczesne metody leczenia, niedostępne obecnie dla polskich pacjentów.

Centrum Naukowo-Przemysłowe to świetny przykład wdrażania modelu gospodarki, do jakiego dąży Ministerstwo Rozwoju – wskazał podczas uroczystości podpisania umowy wiceminister w resorcie rozwoju Tadeusz Kościński.

Chodzi o to, by globalne firmy czy najwyższe technologiczne rozwiązania know-how współpracowały z polskimi instytucjami naukowymi. By było z tego coś, co będzie wpływało na korzyść obywateli polskich i oczywiście, by można było to spieniężyć dla dobra polskiej gospodarki, i żeby Polska była bazą, gdzie będziemy później to sprzedawać na cały świat – powiedział Tadeusz Kościński.

Centrum, które najprawdopodobniej zacznie działać na początku przyszłego roku ma zapełnić dotychczasową lukę w procesie tworzenia nowoczesnych leków w Polsce. Wartość badań prowadzonych przez ośrodek szacowana jest na ok. 10 milionów złotych rocznie.

RIRM

drukuj