fot. PAP/Paweł Supernak

J. Kaczyński: 10 kwietnia stanie cokół symbolizujący pomnik Lecha Kaczyńskiego

Pomnik byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego nie zostanie postawiony na rocznicę katastrofy smoleńskiej; 10 kwietnia zostanie postawione coś w rodzaju cokołu, postumentu, który będzie symbolizował ten pomnik – mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas obchodów 94. miesięcznicy smoleńskiej.

„Jesteśmy już naprawdę bardzo blisko, tam niedaleko stąd rozpoczęto już budowę pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej” – mówił prezes PiS. Jarosław Kaczyński zaznaczył, że pomnik śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego powstanie później. 10 kwietnia zostanie postawione „coś w rodzaju cokołu, postumentu”, który będzie symbolizował pomnik.

„Można powiedzieć, że jeśli chodzi o sprawę upamiętnienia, dochodzimy do końca drogi. Jest już blisko, bardzo blisko. Możemy wszyscy powiedzieć sobie nawzajem, że zrobiliśmy coś, co jest bardzo, bardzo ważne dla Ojczyny, dla Polski, dla naszej niepodległości, dla naszej godności” – podkreślił Jarosław Kaczyński.

„Dziś jest właśnie czas, w którym tej godności trzeba bronić i to też trzeba pamiętać. Ta godność była podważana przez tych, którzy opluwali poległych w katastrofie smoleńskiej, którzy opluwali prezydenta Rzeczypospolitej, gen. Błasika, którzy opluwali tych, którzy walczyli o prawdę z Antonim Macierewiczem na czele” – dodał.

Wcześniej, spod warszawskiej archikatedry przed Pałac Prezydencki przeszedł marsz pamięci, na czele którego niesiono transparent z napisem „Smoleńsk-Pamiętamy!”. Uczestnicy marszu skandowali „Jarosław, Jarosław” i „Antoni, Antoni”. Pod Kolumną Zygmunta zebrała się grupa Obywateli RP; kontrmanifestacji trzymali białe róże.

PAP/RIRM

drukuj