fot. PAP/ Leszek Szymański

Wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak ostatecznie usunięty z „Iustitii”

Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia” ostatecznie usunęło wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka ze swoich szeregów.

O decyzji stowarzyszenia podjętej przez zebranie delegatów stowarzyszenia, które w ten weekend odbywa się w Mszczonowie, poinformował PAP rzecznik Iustitii sędzia Bartłomiej Przymusiński.

We wrześniu zeszłego roku zebranie członków stołecznego oddziału Stowarzyszenia „Iustitia” uchwaliło usunięcie wiceministra Łukasza Piebiaka ze swych szeregów. Tamta decyzja była nieprawomocna – można się było odwołać od niej do ogólnokrajowego zebrania delegatów Iustitii.

Łukasz Piebiak złożył takie odwołanie.

„Jest to decyzja w mojej ocenie niesprawiedliwa (…) niezgodna z ideami stowarzyszenia, należy ją uznać za próbę kneblowania dyskusji w łonie Iustitii (…) pod hasłem: +kto się nie zgadza z naszym poglądem, to powinien zrezygnować z bycia członkiem stowarzyszenia, a przynajmniej powinien być cicho+” – mówił wtedy PAP Łukasz Piebiak.

Jak poinformował w sobotę sędzia Bartłomiej Przymusiński, za uwzględnieniem odwołania Łukasza Piebiaka oddano 13 głosów, przeciw było 114 osób, zaś sześć osób wstrzymało się od głosu.

PAP/RIRM

drukuj