fot. twitter.com

Premier oczekuje wyjaśnień od ministra sprawiedliwości ws. doniesień portalu Onet.pl nt. wiceministra Ł. Piebiaka

Premier Mateusz Morawiecki oczekuje wyjaśnień od ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry w sprawie doniesień portalu Onet.pl. Chodzi artykuł dotyczący wiceszefa Ministerstwa Sprawiedliwości Łukasza Piebiaka.

Według Onetu, wiceminister miał utrzymywać w mediach społecznościowych kontakt z kobietą o imieniu Emilia, prowadzącą akcje dyskredytujące niektórych sędziów.

Działania Emilii miały polegać na anonimowym rozsyłaniu m.in. do mediów i sędziów kompromitujących materiałów m.in. o szefie Iustitii. Onet twierdzi, że wszystko to odbywało się za wiedzą Łukasza Piebiaka.

Dowodem na to mają być przytaczane przez portal fragmenty rozmów, jakie polityk miał prowadzić z kobietą za pośrednictwem komunikatorów internetowych.

Premier Morawiecki był dziś proszony o odniesienie się do tych doniesień.

– Zażądałem wyjaśnień od ministra sprawiedliwości. W tej sprawie na pewno trzeba zawsze wysłuchać dwóch stron. Zobaczymy, jakie będą te wyjaśnienia i w ślad za tym podejmę odpowiednie decyzje – zaznaczył szef rządu.

Wcześniej rzecznik rządu Piotr Müller powiedział dziennikarzom, że wyjaśnienia powinny zostać złożone jeszcze dziś. Jak mówił, z jego informacji wynika, że wiceminister Łukasz Piebiak przerwał urlop i wraca do Warszawy.

Politycy PO-KO chcą natychmiastowej dymisji Zbigniewa Ziobro i Łukasza Piebiaka. Lewica zapowiedziała z kolei, że o sprawie zawiadomi prokuraturę.

RIRM

drukuj