Min. Morawiecki: deficyt budżetowy wyniesie ponad 30 mld zł, a sektora finansów ok. 50 mld zł

Deficyt budżetowy wyniesie w tym roku około trzydziestu paru miliardów złotych, a deficyt całego sektora finansów publicznych będzie oscylował wokół 50 mld zł; dochody z VAT w tym roku będą większe o 25 mld zł – podał w poniedziałek wicepremier Mateusz Morawiecki.

CIT za naszych poprzedników nie rósł. W tym roku po raz pierwszy urośnie powyżej 10 proc. i zobaczymy, jak sytuacja będzie się rozwijała w nadchodzących latach” – mówił wicepremier, minister rozwoju i finansów w programie „Gość Wiadomości” w TVP.

Jak podkreślił, Ministerstwo Finansów karuzelom VAT-owskim w dużym stopniu „znacząco utrudniło życie”.

Dzięki temu już mogę powiedzieć, że w tym roku będą większe dochody z VAT o 25 mld zł” – podał Mateusz Morawiecki.

Dzięki temu rząd może sfinansować ogromne programy społeczne – dodał.

Gdybyśmy nie mieli tych wielkich programów społecznych, z których ja się cieszę, ponieważ wyeliminowaliśmy ubóstwo u dzieci praktycznie do zera, zmniejszyliśmy napięcia społeczne, mielibyśmy pierwszą nadwyżkę budżetową w historii ostatnich 30, a może 230 lat” – podkreślał wicepremier Morawiecki.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl