PiS: Wniosek PO o wotum nieufności wobec gabinetu premiera M. Morawieckiego – bezzasadny

Politycy Prawa i Sprawiedliwości wskazują, że wniosek Platformy Obywatelskiej o wotum nieufności wobec gabinetu premiera Mateusza Morawieckiego jest bezzasadny. Debatę zaplanowano na jutro.

Wczoraj Sejm udzielił obecnemu gabinetowi wotum zaufania. Z takim wnioskiem wystąpił sam premier. Prezes Rady Ministrów podczas wystąpienia w parlamencie wyliczał osiągnięcia swojego gabinetu i krytykował poprzedników z koalicji PO-PSL.

Premier odpowiedział też na pytania opozycji. I dlatego właśnie kolejna dyskusja jest bezzasadna – zauważył minister Michał Dworczyk, szef kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Na pewno odbędzie się ten punkt. On jest od strony formalno-prawnej niezbędny do przeprocedowania. Tak naprawdę merytorycznie jest nieco bezzasadny, ponieważ w środę wybrzmiały pytania i odpowiedzi. Premier odniósł się do szeregu pytań, które postawili posłowie praktycznie ze wszystkich klubów. W związku z tym wątpię, byśmy mieli się spodziewać czegoś nowego. Ważne jest to, żebyśmy rozmawiali, a nie próbowali robić jakieś konfrontacje. Tu nie jest pytanie, jakie postawił Grzegorz Schetyna: Kto ma rządzić? Ale – jak Polska powinna być rządzona, żeby mogła się stabilnie rozwijać? – wskazał Michał Dworczyk.

Rzecznik rządu Joanna Kopcińska poinformowała, że premier Mateusz Morawiecki będzie obecny jutro podczas debaty nad wnioskiem PO.

Kandydatem na nowego szefa rządu jest przewodniczący Platformy Grzegorz Schetyna. On też ma uzasadniać wniosek Platformy.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl