Premier M. Morawiecki: Polska jednym z liderów działań podejmowanych dla powstrzymania globalnego ocieplenia

Polska jest jednym z liderów działań podejmowanych dla powstrzymania globalnego ocieplenia – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Szef polskiego rządu dodał, że świadczą o tym osiągnięte przez nas efekty w zakresie redukcji emisji, zwiększanie lesistości oraz wspieranie negocjacji klimatycznych.

Prezes Rady Ministrów uczestniczy w szczycie klimatycznym, który odbywa się w Katowicach. Do Górnego Śląska przyjechało ponad 30 tys. ekspertów z całego świata.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że troska o środowiska powinna łączyć nie tylko państwa, ale wszystkich ludzi. Zwrócił też uwagę, jak ważne jest poczucie państw, aby nie następowało dyskryminowanie jednych względem drugich.

Trzeba brać pod uwagę również historię. Trzeba brać pod uwagę dotychczasowe wysiłki w zestawieniu do PKB na głowę mieszkańca. Ważna jest w tym kontekście, co podkreślamy, solidarność i wsparcie ze strony najbogatszych państw. W takiej triadzie – człowiek, technologia, ich użycie i natura – my widzimy najlepiej skonstruowaną ścieżkę do walki o czyste powietrze i do walki ze wzrostem emisji CO2, z neutralnym rozwojem gospodarczym z punktu widzenia CO2 – powiedział Mateusz Morawiecki.

RIRM

drukuj