fot. PAP/Radek Pietruszka

LPG siłą polskiej gospodarki

Wychodzimy z pandemii powoli, poobijani, ale niepokonani – mówił premier Mateusz Morawiecki. W Tarnowskich Górach spotkał się z pracownikami czołowego producenta w branży LPG.

Polska jest liderem w branży LPG na rynku europejskim.

– Rynek polski to prawie 3 miliony samochodów zasilanych gazem LPG, 120 tysięcy instalacji na różnego rodzaju zbiornikach – powiedział Ireneusz Popiół, prezes firmy Chemet.

Wiodącym dostawcą produktów i usług dla rynku LPG na terenie Unii Europejskiej jest polska firma Chemet Group w Tarnowskich Górach. W trudnym czasie pandemii tarnogórski Chemet zatrudnia kolejnych pracowników nie tylko w Polsce, ale również we Francji, gdzie przed rokiem firma przejęła konkurencyjną spółkę.

– Polska firma kupiła firmę we Francji – swojego konkurenta w trudnej sytuacji. To pokazuje, że w trudnym roku pandemii przedsiębiorstwa potrafią realizować swoją strategię – mówił premier Mateusz Morawiecki, który spotkał się z zarządem i pracownikami Chemetu.

Przytaczając dane Eurostatu i GUS-u, szef rządu mówił, że Polska ma jedną z najpłytszych recesji, utrzymującą się na poziomie 2,7 proc. PKB.

– Tymczasem państwa, z którymi konkurujemy, czy to podobnej wielkości, czy to większe od nas, jak Hiszpania, Francja, Włochy, mają spadek PKB o blisko 10 proc., a w Hiszpanii nawet powyżej 10 proc. – zwrócił uwagę szef rządu.

Prezes firmy Chemet poprosił rząd o wsparcie branży LPG.

– Poprzez zastanowienie się nad możliwością włączenia również samochodów zasilanych gazem LPG do stref niskoemisyjności – zaznaczył Ireneusz Popiół.

TV Trwam News

drukuj