PAP/Albert Zawada

Premier M. Morawiecki: Polska wieś nie jest już wyłącznie zależna od środków unijnych

Polska wieś nie jest już wyłącznie zależna od środków z Unii Europejskiej, o wiele więcej pieniędzy przekazywanych jest z budżetu państwa – powiedział w niedzielę premier Mateusz Morawiecki podczas Ogólnopolskiego Święta „Wdzięczni Polskiej Wsi”. Premier zapowiedział też waloryzację rolniczych emerytur.

„Polska wieś, chcę to stąd powiedzieć, z Ostrowi Mazowieckiej, nie jest już tak wyłącznie zależna od środków europejskich jak była. Środki europejskie są i będą, ale dokładamy do nich o wiele więcej środków krajowych z budżetu państwa polskiego” – powiedział szef rządu.

Zapowiedział też, że tak długo jak Zjednoczona Prawica będzie kierowała państwem, tak długo te środki nadal będą kierowane z budżetu na dalszy rozwój polskiego rolnictwa.

Premier RP podczas swojego wystąpienia zapowiedział też rekompensaty do rolniczych emerytur.

„Stąd chcę powiedzieć, że te zauważalne ubytki w emeryturach rolniczych zrekompensujemy poprzez bardzo znaczącą kwotową waloryzację wszystkich emerytur rolniczych” – podkreślił premier RP.

Mateusz Morawiecki przypomniał też o zobowiązaniach wobec polskiej wsi, które już zostały zrealizowane.

„Zobowiązaliśmy się do zwiększenia szans rolniczego handlu detalicznego – wykonane, zobowiązaliśmy się do obniżenia cen nawozów poprzez redukcję VAT – wykonane, zobowiązaliśmy się do dopłat do nawozów – zrealizowane, zobowiązaliśmy się do zwiększenia dopłat do paliwa rolniczego – wykonane i będziemy kontynuować także to zwiększenie dopłat. Zobowiązaliśmy się do powołania Krajowej Grupy Rolniczej – wykonane” – powiedział szef rządu.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl