fot. PAP/Rafał Guz

Szef rządu spotkał się z przedstawicielami NSZZ „Solidarność”

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z przedstawicielami NSZZ „Solidarność”. Rozmowy dotyczyły postulatów związku dotyczących systemowego powstrzymania wzrostu cen energii, wzrostu wynagrodzeń pracowników sfery finansów publicznych oraz przyjęcia ustawy dotyczącej tzw. emerytur stażowych.

Na konferencji prasowej po spotkaniu ze związkowcami szef rządu podkreślił, że do tej pory wdrożono wiele rozwiązań opartych na propozycjach „Solidarności”.

– Czerpiemy z tych pomysłów. Przez ostatnie tygodnie pracowaliśmy nad propozycjami, które już dzisiaj prezentujemy w formie ustaw. Chodzi m.in. o zamrożenie cen energii elektrycznej do zużycia dwóch tysięcy kilowatogodzin rocznie, czyli dla ponad dwóch trzecich polskich gospodarstw domowych będzie to całkowite zamrożenie cen energii elektrycznej – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Szef „Solidarności”, Piotr Duda, wskazał, że dialog z rządem nie jest łatwy, ale trwa. Zaznaczył, że „Solidarność” nie odpuści tematu emerytur stażowych.

– Apeluję po raz kolejny, w obecności premiera, do pani marszałek Witek, aby odmroziła projekty ustawy, żebyśmy na sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny mogli wypracować odpowiednie rozwiązania. O to proszę i apeluję  o dialog – podkreślił Piotr Duda.

Piotr Duda zaapelował też o powołanie wspólnego zespołu, na którym byłaby kontynuowana dyskusja nt. postulatów związkowców.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl