Premier: Utworzenie izby polsko-amerykańskiej – kolejna faza pogłębiania relacji obu państw

Wchodzimy w kolejną fazę pogłębionych relacji polsko-amerykańskich; utworzenie izby polsko-amerykańskiej jest takim właśnie następnym kamieniem milowym na drodze do budowy mocnej obecności naszego biznesu w USA – powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki.

W środę w KPRM odbyła się wspólna konferencja prasowa szefa polskiego rządu i ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce Paula W. Jonesa. Podczas konferencji poinformowano o utworzeniu Polskiej Izby Handlowej w USA.

Mateusz Morawiecki podkreślił, że kiedy w ubiegłym tygodniu podpisywał umowę na zakup systemu Patriot, był przekonany, że to jest „wielki, milowy krok w budowaniu jeszcze ściślejszych więzów, jeszcze bliższych relacji” między Polską a Stanami Zjednoczonymi.

„To dzieje się już teraz na naszych oczach, że (to) nie tylko relacje wojskowe” – zaznaczył.

„Teraz wchodzimy też w kolejną fazę pogłębionych relacji polsko-amerykańskich. Utworzenie izby polsko-amerykańskiej jest właśnie takim kamieniem milowym, następnym na drodze do budowy mocnej obecności naszego biznesu na kontynencie amerykański, w Stanach Zjednoczonych, ale również wzmocnienia obecności przedsiębiorców amerykańskich w Polsce” – dodał Mateusz Morawiecki.

PAP/RIRM

drukuj