Fot. KPRM

M. Dworczyk: Projekt nowej tzw. ustawy degradacyjnej powinien powstać jak najszybciej

Projekt nowej tzw. ustawy degradacyjnej – taki, który byłby do zaakceptowania przez wszystkie środowiska polityczne, przez większość w parlamencie oraz prezydenta – powinien powstać jak najszybciej i powinien zostać uchwalony – podkreślił dziś szef KPRM Michał Dworczyk.

Prezydent Andrzej Duda w piątek ogłosił, że zdecydował o zawetowaniu tzw. ustawy degradacyjnej. Ustawa pozbawia stopni wojskowych członków Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego i daje możliwość pozbawiania takich stopni osób i żołnierzy rezerwy, którzy w latach 1943-1990 swoją postawą „sprzeniewierzyli się polskiej racji stanu”.

Michał Dworczyk ocenił w środę w TVP1, że „trudno powiedzieć”, czy teraz Kancelaria Prezydenta zaproponuje nowe brzmienie ustawy i czy prezydent oraz jego urzędnicy mają „jakąś inną koncepcję” w sprawie nowych przepisów.

„Uważam, że tekst nowej ustawy, takiej, która byłaby do zaakceptowania, która realizowałaby postawione przed nią cele, a przy okazji była do zaakceptowania przez zarówno wszystkie środowiska polityczne w parlamencie, czy przez większość w parlamencie oraz prezydenta, taki projekt powinien jak najszybciej powstać i powinien zostać uchwalony” – oświadczył szef KPRM.

PAP/RIRM

drukuj