fot. twitter.com/michaldworczyk

M. Dworczyk: trwają prace nad przygotowaniem atrakcyjnego pakietu propozycji dla Polaków

Na zapleczu rządu i PiS trwają prace nad przygotowaniem atrakcyjnego pakietu propozycji dla Polaków; mają one wspierać przedsiębiorców i klasę średnią, a zostaną zaprezentowane na przełomie stycznia i lutego – poinformował w piątek szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Przed kilkoma dniami wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział w programie wPolsce.pl, że po Nowym Roku premier Mateusz Morawiecki zabierze głos ws. obniżenia podatków.

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk pytany w piątek o tę kwestię w programie Rp.pl, odparł, że w tej chwili toczą się prace nad różnymi rozwiązaniami, które mają „wspierać również przedsiębiorców i również klasę średnią”.

„Jedno jest pewne – na przełomie stycznia i lutego, zgodnie z zapowiedzią premiera Morawieckiego, zaprezentowane będą kolejne propozycje programowe dla Polaków przygotowane przez PiS” – powiedział minister.

Dopytywany, co to będą za propozycje, Michał Dworczyk odparł, że są one niespodzianką.

„Gdybyśmy dzisiaj o nich mówili, już by przestały nią być. W tej chwili, tak jak powiedziałem, trwają na zapleczu partii, na zapleczu rządu prace, tak, aby atrakcyjny pakiet, interesujący dla Polaków przedstawić na początku roku 2019 r.” – podkreślił szef kancelarii premiera.

O tym, że na przełomie stycznia i lutego PiS przedstawi program wyborczy mówił już w połowie grudnia premier Mateusz Morawiecki. Jak podkreślił, jego punktami będą Europa, wyższe płace i modernizacja Polski.

PAP/RIRM

drukuj