PiS złożyło projekt dot. stawki minimalnej

Prawo i Sprawiedliwość złożyło do laski marszałkowskiej projekt ustawy o minimalnej stawce pracy za godzinę w wysokości 12 zł. Kandydatka PiS-u na premiera Beata Szydło na konferencji prasowej w Krakowie powiedziała, że jest to test na wiarygodność premier Ewy Kopacz.

Wiceprezes PiS-u zwróciła uwagę, że premier Kopacz nie ustaje w składaniu kolejnych obietnic.

– W przyszłym tygodniu jest posiedzenie Sejmu, możemy ten projekt przyjąć. W tej kadencji Sejmu przyjmowaliśmy już inne projekty bardzo szybko, jeżeli będzie potrzeba, można zwołać kolejne posiedzenie. Pani Ewa Kopacz również obiecywała, że taka stawka godzinowa przez PO będzie wprowadzona, więc ja dzisiaj chcę jej ułatwić zadanie – jest gotowy projekt ustawy, możemy nad nim pracować. Sprawdzamy wiarygodność premier RP (…) – praca, a nie obietnice – powiedziała Beata Szydło.

Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej w odpowiedzi podkreślają, że na najbliższym posiedzeniu będą rozpatrywane poprawki senatu. Dodają, że PiS miał cztery lata na złożenie projektu ustawy.

Obecnie w Polsce obowiązuje minimalne wynagrodzenie na poziomie 1750 zł brutto. W przyszłym roku miesięczna minimalna pensja ma wzrosnąć o 100 zł.

RIRM

drukuj