M. Morawiecki: Wykwalifikowana kadra przyciąga inwestorów do Polski

Toyota zainwestuje w polskie fabryki 650 mln zł. O nowych inwestycjach japońskiego koncernu w naszym kraju poinformowali na dzisiejszej konferencji minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki wraz z prezesem Toyoty w Polsce.

Chodzi o produkcję hybrydowych skrzyń biegów, która ruszy w Toyota Motor Manufacturing Poland w Wałbrzychu pod koniec 2018 r.

Oprócz tego w Toyota Motor Industries Poland w JelczuLaskowicach rozpocznie produkcje dwóch nowych silników benzynowych. Inwestycja jednego ma ruszyć w 2017 r. a drugiego w 2019 r.

Wicepremier Mateusz Morawiecki w trakcie konferencji transmitowanej przez TVP Info zwracał uwagę m.in. na kluczowe czynniki przyciągające inwestorów do Polski.

– Podczas rozmów, które prowadziłem, bardzo ważna była nasza reforma szkolnictwa zawodowego i to, że mamy wykwalifikowaną kadrę techniczną, kadrę zawodową – ta kadra jest kluczowym czynnikiem w procesie przyciągania nowych inwestorów. Nasze plany rozwoju infrastrukturalnego też są bardzo ważne w kontekście dalszych losów i rozwijania inwestycji w Polsce – akcentował Mateusz Morawiecki.

Nowe inwestycje na oba projekty zwiększą pulę inwestycji produkcyjnych Toyoty w Polsce o ponad 4 mld zł.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl