fot. PAP/Radek Pietruszka

Warszawa: z udziałem dyrektora zarządzającego Google odbył się Okrągły Stół Innowacji Europy Środkowej i Wschodniej

W Warszawie odbył się Okrągły Stół Innowacji Europy Środkowej i Wschodniej, zorganizowany przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Gościem specjalnym wydarzenia był dyrektor zarządzający spółki Google.

Do Warszawy przyjechali m.in.: litewski minister gospodarki, czeski wiceminister przemysłu i handlu oraz wiceminister innowacji i technologii Węgier. Goście wydarzenia to także przedstawiciele świata biznesu – dyrektor zarządzający Google, a także m.in. Anton Gauffin z Huuuge Games. Do Stołu zaproszone zostały też podmioty polskie, wśród których znaleźli się: PKO BP, PZU oraz LOT.

Temat dyskusji to szanse dla krajów naszego regionu w kontekście gospodarki innowacyjnej. Chodzi m.in. o sektor gier wideo oraz produkty ochrony antywirusowej, ale nie tylko.

– Chcemy zatrzymywać talenty w kraju – powiedział szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki.

Premier zaznaczył, że kamieniem milowym w drodze do gospodarki innowacyjnej jest wolność.

– Utworzona została „Solidarność”, niezależny ruch, by w całej Europie tworzyć wolność. Dzięki temu możemy dzisiaj siedzieć przy stole i mówić o gospodarce cyfrowej. Druga rzecz to wstąpienie do NATO i Unii Europejskiej, co stworzyło dla nas zupełnie nową sytuację. Dlatego możemy mówić i rozmawiać o uczestniczeniu w czwartej rewolucji przemysłowej – zaznaczył Mateusz Morawiecki.

O potencjale gospodarki cyfrowej w krajach takich jak Polska świadczyć może korzystny ubiegłoroczny raport globalnej firmy doradztwa strategicznego i operacyjnego McKinsey.

Wcześniej odbyło się spotkanie „w cztery oczy” premiera Mateusza Morawieckiego z dyrektorem zarządzającym Google.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj