fot. https://republikapolonia.pl/

Konferencja dla Niepodległej

W Warszawie rozpoczęła Konferencja dla Niepodległej. Wydarzenie organizowane jest w ramach zjazdu Światowego Stowarzyszenia ,,Republika Polonia”, który trwa od niedzieli. W konferencji uczestniczą przedstawiciele władz, świata nauki i kultury oraz Polonii i mediów. Do udziału w wydarzeniu zaproszono m.in. pełnomocnika rządu ds. Polonii i Polaków za Granicą, Jana Dziedziczaka, który we wtorek spotkał się w kancelarii premiera z uczestnikami zjazdu.

Podczas spotkania minister Jan Dziedziczak mówił, że bardzo ważne jest, aby rodacy za granicą byli aktywni na rzecz Ojczyzny. Patriotą polskim można być wszędzie – podkreślał.

To nie jest tylko coś zarezerwowanego dla Polaków w kraju. Polskim patriotą można być w każdym miejscu na świecie, o ile dokona się takiego wyboru serca czy umysłu i później będzie się również nie tylko myśleć w ten sposób, nie tylko mówić w ten sposób, ale także działać na rzecz naszej Ojczyzny. Jesteśmy tu także po to, żeby się wspólnie zastanowić, co możemy razem zrobić dla Polski, dla naszej Ojczyzny, która jest nam aż tak bliska – wskazał.

Podczas Konferencji dla Niepodległej oprócz ministra Jana Dziedziczaka głos zabiorą m.in. wicemarszałek Sejmu, Małgorzata Gosiewska; minister edukacji, Przemysław Czarnek. Będzie też przedstawiciel AKSIM – Katarzyna Cegielska.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl