Prokuratura zbada sprawę Sikorskiego

Prokuratura rejonowa podjęła na nowo sprawę rozliczeń poselskich Radosława Sikorskiego za tzw. kilometrówkę. Wątek ten zostanie włączony do trwającego od grudnia śledztwa dotyczącego kilometrówek posłów – poinformowała Prokuratura Okręgowa w Warszawie. 

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście otrzymała zawiadomienie od posła Bartosza Kownackiego ws. przekroczenia uprawnień, jednak śledczy odmówili wszczęcia postępowania. Prokuratura Generalna oceniła, że odmowa śledztwa była „przedwczesna”.

Sprawą nie jest zaskoczony poseł Bartosz Kownacki.

Dlatego, że nie byłoby możliwe, aby wszystkie czynności postępowania, w tak krótkim czasie jak wówczas, były możliwe do wykonania. Mam nadzieję, że tym razem prokuratura zachowa się profesjonalnie, że wszelkie wątpliwości zostaną wyjaśnione, że postępowanie zostanie rzetelnie przeprowadzone i odpowie ono na pytanie, czy rzeczywiście doszło do popełnienia przestępstwa przez marszałka Sejmu ówczesnego ministra spraw zagranicznych. Mam nadzieję również, że Radosław Sikorski stanie na wysokości zadania i w sytuacji, kiedy jest prowadzone śledztwo w tej sprawie, która dotyczy także jego osoby, na czas wyjaśnienia tych okoliczności, zrezygnuje z funkcji marszałka Sejmu – powiedział poseł Bartosz Kownacki.

Śledztwo dotyczące doprowadzenia Kancelarii Sejmu w latach 2009-2014 do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w nieustalonej dotychczas w kwocie, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, wszczęto w połowie grudnia.

Sześć zawiadomień, które dotychczas trafiły do prokuratury w sprawie rozliczania ryczałtów za dojazdy prywatnym autem, dotyczy łącznie 15 posłów.

Śledztwo jest na wczesnym etapie i prowadzone jest w sprawie.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj