fot. twitter.com

Premier M. Morawiecki: Jak najszybsze usunięcie skutków nawałnic jest naszym priorytetem

Jak najszybsze usunięcie skutków nawałnic, które przeszły nad Polską, to nasz absolutny priorytet – napisał w piątek na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że w akcję z tym związaną zaangażowanych jest od początku ponad 20 tys. funkcjonariuszy.

Jak najszybsze usunięcie skutków nawałnic, które przeszły nad Polską, to nasz absolutny priorytet. W akcję zaangażowane jest od samego początku ponad 20 tys. funkcjonariuszy. Nasze myśli są ze wszystkimi ofiarami i poszkodowanymi” – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

W czwartek wieczorem i w nocy z czwartku na piątek nad Polską przeszedł front burzowy, w związku z czym doszło do ponad 4,3 tys. interwencji Straży Pożarnej. Podczas burz ok. 10 osób zostało poszkodowanych.

Zespół prasowy Komendy Stołecznej Policji poinformował też, że w wyniku obrażeń odniesionych po uderzeniu przez konar drzewa zmarł zastępca burmistrza Wołomina Robert Makowski. Informacje o śmierci wiceburmistrza potwierdził jego sekretariat w urzędzie miejskim w Wołominie.

 

PAP/RIRM

drukuj