fot. PAP/Łukasz Gągulski

Premier M. Morawiecki i minister A. Adamczyk wizytowali teren budowy mostu nad Dunajcem

Premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem infrastruktury, Andrzejem Adamczykiem, wizytowali w czwartek w Kurowie (niedaleko Nowego Sącza) teren budowy mostu nad Dunajcem.

Inwestycja rozpoczęła się w lipcu 2019 roku. Dzięki niej zwiększą się szanse rozwojowe całej Sądecczyzny. Aby tak się stało, potrzebujemy drogi ekspresowej S75, o którą od dawna zabiegają parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości.

Mateusz Morawiecki skierował przy tym apel do samorządowców popierających protesty społeczne przeciwko budowie tej drogi.

Ta droga jest niezwykle potrzebna i już w 2017 roku zagwarantowaliśmy jej finansowanie. Dzisiaj w programie dróg krajowych na Sądeczankę, na drogę krajową 75, przeznaczonych jest ponad 3 mld złotych. Apeluję do samorządowców, którzy w większości popierają budowę tej drogi. Słyszałem, że właściwie tylko jeden z samorządowców protestuje, jeśli chodzi o jej budowę. Droga ta jest ogromną szansą dla Nowego Sącza, Sądecczyzny jest drogą ogromnej szansy – powiedział Mateusz Morawiecki.

Most nad Dunajcem w Kurowie będzie liczył 602 m długości i 18 m szerokości. Zaprojektowano go w technologii wantowo-belkowej.  Przeprawa ta ma ułatwić podróż z Brzeska do Nowego Sącza i w kierunku odwrotnym. Obecnie zaawansowanie wszystkich prac wynosi 81 procent.

RIRM

drukuj