fot. PAP/Jan Karwowski

Premier M. Morawiecki: W Wałbrzychu powstanie kilkaset nowych miejsc pracy

W Wałbrzychu powstanie kilkaset nowych miejsc pracy. Ponad 300 mln zł zostanie zainwestowane w supernowoczesny przemysł niskoemisyjnej mobilności – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu odwiedził w piątek fabrykę Toyoty w Wałbrzychu na Dolnym Śląsku. Podczas konferencji ogłoszono, że w zakładach powstanie linia produkcyjna nowej elektrycznej przekładni hybrydowej do aut Toyoty. Premier Morawiecki przypomniał, że ta japońska firma istnieje w Polsce od czasów transformacji i rośnie razem z naszą gospodarką.

Szef rządu podkreślił, że dzięki współpracy z Japonią Polska podnosi się na coraz wyższy poziom zaawansowania technologicznego.

– Pokładana w Polsce wiara w wysoki wzrost gospodarczy, talenty naszych pracowników, kreatywność naszych pracowników, inżynierów, technologów pokazuje, że jesteśmy na dobrej drodze do zwiększania nowoczesności i innowacyjności polskiej gospodarki. Japońska gospodarka po II wojnie światowej, gospodarka przedsiębiorstw rodzinnych, ale też światowych championów, takich jak Toyota, pokazuje, że wartość gospodarki w dużym stopniu mierzy się zdolnością do współpracy w obszarze międzynarodowym, ale również kooperantów małych i średnich przedsiębiorców, kooperujących z wielkimi przedsiębiorstwami. Cieszę się, że tutaj, w Wałbrzychu, w Jelczu-Laskowicach pod Wrocławiem, pokazujemy, jak tę współpracę międzynarodową rozkręcać – powiedział premier Mateusz Morawiecki.    

W ubiegłym roku w Wałbrzychu rozpoczęła się produkcja pierwszej elektrycznej przekładni hybrydowej do silników o pojemności 1,8 litra. Teraz ma ruszyć produkcja do silników o pojemności 1,5 litra, która powinna się rozpocząć w 2021 roku. Z linii produkcyjnej będzie schodzić rocznie 175 tys. takich przekładni.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl