Zespół do walki z przejawami faszyzmu

Premier Mateusz Morawiecki powoła dziś międzyresortowy zespół do walki z przejawami faszyzmu. Będą w nim zasiadać przedstawiciele wszystkich resortów, które są zaangażowane w tę problematykę. Będzie to ciało o charakterze doradczo-konsultacyjno-koordynacyjnym.

O powołanie zespołu zwrócił się premiera Mateusza Morawieckiego szef ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński. To pokłosie informacji jaką przedstawił w Sejmie na temat osób, stowarzyszeń i ugrupowań, co do których może zachodzić podejrzenie propagowania totalitarnych ustrojów państwa oraz nawoływania do nienawiści. A jak podkreślał minister dla takich zachowań nie będzie żadnej tolerancji.

Celem działania Międzyresortowego Zespołu ds. Przeciwdziałania Propagowaniu Faszyzmu i Innych Ustrojów Totalitarnych oraz przestępstwom inspirowanym nienawiścią na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość ma być wypracowanie założeń zmian obowiązujących przepisów.

W skład zespołu mają wejść przedstawiciele m.in. MSWiA, Ministerstwa Sprawiedliwości, MSZ, resortu kultury, Policji, Straży Granicznej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Prokuratora Krajowego. Według projektu w pracach zespołu mogą brać udział również przedstawiciele organizacji pozarządowych, które zajmują się ochroną praw człowieka.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl