Śląskie: Policja przejęła ponad 7 kg amfetaminy

7,3 kg amfetaminy przejęli policjanci z Sosnowca, którzy zatrzymali w związku z tą sprawą 60-letniego mieszkańca miasta. Najpierw znaleźli przy nim kilogram narkotyku, później okazało się, że w wynajmowanym mieszkaniu trzyma jeszcze sześć.

Kilka tygodni temu policyjni wywiadowcy zatrzymali mężczyznę, przy którym znaleźli duże ilości narkotyków i specjalistyczny sprzęt służący do przygotowywania działek. 60-latek został aresztowany.

„60-latka zatrzymano wtedy w związku z posiadaniem blisko kilograma amfetaminy. Podczas dalszych czynności, kryminalni oraz policjanci z II komisariatu, którzy zaangażowani byli do tej sprawy, wpadli na trop mieszkania wynajmowanego przez podejrzanego. Podczas jego przeszukania, stróże prawa znaleźli łącznie ponad 6 kg amfetaminy” – powiedziała w poniedziałek PAP rzeczniczka sosnowieckiej policji st. asp. Sonia Kepper.

Jak zaznaczają policjanci z całości przechwyconych narkotyków można było przygotować około 73 tysiące porcji dilerskich. 60-latek jest na razie jedyną osobą, która usłyszała w tej sprawie zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

PAP/RIRM

drukuj