Gdańscy policjanci rozbili grupę oszustów

Gdańscy policjanci rozbili grupę oszustów działających metodą na funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Przestępcy posługiwali się podrobionymi odznakami policyjnymi.

Mieli wyłudzić ponad 1,5 mln zł od firm i starszych osób z terenu całej Polski. Obecnie w areszcie przebywa siedem osób. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Oszuści informowali ludzi, że prowadzone przez nich postępowanie wymaga zabezpieczenia należącej do ofiar gotówki. W ten sposób mieli wyłudzić w sumie około 1,5 mln zł od firm oraz prywatnych, najczęściej starszych osób z terenu Pomorza. Z czasem jednak policjanci przejęli kilkanaście podobnych spraw dotyczących zdarzeń, do jakich dochodziło w rożnych miejscach kraju.

Pewien kantor stracił prawie milion złotych, a bank niemal 300 tys. zł. Pierwsi podejrzani w tej sprawie zostali zatrzymani w maju. Sukcesywnie dochodziło do kolejnych zatrzymań. W sumie zatrzymano siedem osób. Łącznie postawiono im 37 zarzutów. Decyzją sądu, wszystkie osoby zostały tymczasowo aresztowane. Wśród zatrzymanych jest m.in. 25-latek, którego funkcjonariusze uznają za przywódcę grupy.

 

 

TV Trwam News

drukuj