Przerwa w pracach Senatu do 20 października

Ogłoszenie przerwy w pracach Senatu do 20. października to arbitralne zarządzenie wicemarszałka Bogdana Borusewicza – powiedział senator PiS Jan Maria Jackowski.

Po tym, jak Senat wysłuchał informacji prezesa TK Andrzeja Rzeplińskiego o działalności Trybunału w 2015 r., Borusewicz ogłosił przerwę do 20 października; 19 października zaś miało się rozpocząć kolejne posiedzenie Senatu.

Zdaniem marszałka Stanisława Karczewskiego decyzja ta była „niespotykana i podjęta arbitralnie bez konsultacji”.

Wniosek o przerwę do 19 października złożył senator Jan Maria Jackowski, po tym jak prezes TK Andrzej Rzepliński zaczął w Senacie wypowiadać się w sprawach niedotyczących funkcjonowania TK, ale prac parlamentu.

– Pan marszałek Borusewicz zmienił treść mojego wniosku i zarządził przerwę do 20 października. Wyszedł po za treść tego wniosku a ponadto podjął decyzję, która uniemożliwia odbycie posiedzenia Senatu w terminie, który był zaplanowany 19 października miało się zacząć posiedzenie Senatu. Nie skonsultował tego z prezydium Senatu. Była to jego arbitralna decyzja. Nie wyznaczył nawet godziny rozpoczęcia obrad celem dokończenia tego punktu informacji prezesa Rzeplińskiego. W związku z powyższym pan marszałek Karczewski rozważa w tej chwili możliwość złożenia wniosku o odwołanie pana wicemarszałka Borusewicza. – powiedział Jan Maria Jackowski.

Sam wicemarszałek Bogdan Borusewicz zapewnia, że miał prawo ogłosić przerwę, a reakcję Marszałka Stanisława Karczewskiego ocenił jako „nadmiernie emocjonalną”.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl