J. Brudziński: Obiektywnie należy stwierdzić, że od czasu powołania rządu PiS, jest więcej środków na podwyżki dla służb mundurowych

Zadaniem policji w jest dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców niezależnie od tego czy żyją w dużych czy małych miastach – powiedział w Stargardzie Joachim Brudziński, szef ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji.

Minister wziął udział w wojewódzkich obchodach Święta Policji. Dziękował funkcjonariuszom za służbę, podczas, której nieraz narażają swoje zdrowie a nawet i życie.

Szef MSWiA powiedział, że obecny rząd modernizuje służby mundurowe. Na ten cel do 2020 roku w budżecie zarezerwowano 9 mld zł. Z tej puli mają być także wyodrębnione środki na wzrost uposażeń.

To są radiowozy dla policji, laptopy, czy inny sprzęt i w końcu również środki na uposażenia. Wiem, one są dalece niewystarczające. Naprawdę, zwracam się też do przedstawicieli strony społecznej, po raz kolejny dziękuję za ten dialog z wami. Nigdy przed wami nie zamknę drzwi gabinetu w moim ministerstwie. Zawsze będę gotowy do rozmowy, ale musimy też trzymać się zasady, że: „tak krawiec kraje, jak sukna staje” Obiektywnie należy stwierdzić, że od czasu powołania rządu PiS, tego sukna jest więcej, dalece niewystarczająco, ale jest więcej – akcentował szef MSWiA.

Jak zapowiedział minister Joachim Brudziński w styczniu przyszłego roku do portfeli policjantów trafi ok. 850 zł więcej niż w 2015 roku. W przypadku pracowników cywilnych 750 zł więcej.

Służby mundurowe prowadzą akcje protestacyjną, która polega na wypisywaniu pouczeń zamiast mandatów. Związkowcy domagają się podwyżek o 650 zł oraz powrotu do poprzedniego systemu emerytalnego.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl