fot. flickr.com

Stołeczna policja wyjaśnia przypadek postrzału w Śródmieściu

Funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji wyjaśniają przypadek postrzału mężczyzny w śródmieściu Warszawy. Podczas kłótni grupki mężczyzn w sobotę rano jeden z nich lekko ranił innego.

„Wezwani na miejsce policjanci przewieźli mężczyznę na posterunek. Prowadzimy czynności wyjaśniające – ustalamy przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Zabezpieczono też broń. Sprawdzamy, czy zatrzymany miał na nią pozwolenie” – powiedział PAP podkomisarz Piotr Świstak z Wydziału Komunikacji Społecznej KSP.

Strzelającego obezwładnili pracownicy ochrony Dworca Centralnego. Do strzelaniny doszło naprzeciw dworca – po drugiej stronie Alej Jerozolimskich – zaznaczył podkomisarz.

„Po zakończeniu czynności zatrzymany najprawdopodobniej usłyszy zarzuty. Będą one zależały od ustaleń trwającego w śródmiejskiej komendzie postępowania” – dodał

Według nieoficjalnych informacji PAP mężczyzna w trakcie zdarzenia był pod wpływem alkoholu, a broń, z której rano kilkakrotnie wystrzelił, to glock.

„Na szczęście oprócz draśnięcia nikomu nic się nie stało. Skończyło się na strachu. Postrzelonego na miejscu opatrzyli wezwani ratownicy z pogotowia ratunkowego, ale nie było potrzeby kierowania go do szpitala” – powiedział PAP podkom. Świstak.

PAP/RIRM

drukuj