fot. twitter.com/mblaszczak

Szef MON chce uprościć możliwość wstępowania do wojsk specjalnych 

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak eliminuje biurokratyczne bariery, które mają ułatwić wstępowanie do wojsk specjalnych.

Szef MON-u podpisał rozporządzenia, na mocy którego kandydaci do wojsk specjalnych będą typowani już na wstępnym etapie służby przygotowawczej. Ponadto wydłużony został termin składania dokumentów przez maturzystów na uczelnie wojskowe.

Minister Mariusz Błaszczak poinformował o tym w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu, gdzie spotkał się z uczestnikami akcji „Wojskowe Wyzwanie”. To projekt, który wpisuje się w kampanię rekrutacyjną „Zostań Żołnierzem RP”.

– Jesteśmy na kolejnym etapie naszej drogi, której celem jest spowodowanie, żeby Wojsko Polskie było liczniejsze. Bardzo dziękuję wszystkim tym, którzy chcą związać swoją przyszłość z Wojskiem Polskim. Zachęcam wszystkich do przystąpienia do Wojska Polskiego – to naprawdę wielka sprawa nosić mundur żołnierza Wojska Polskiego. To jest wyróżnienie, to jest również wielki zaszczyt, ale także olbrzymia szansa dla wszystkich młodych ludzi – podkreślił szef MON.

Ministerstwo Obrony Narodowej zainaugurowało kampanię „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” w październiku ubiegłego roku. Jak dotąd chęć wstąpienia do wojska zadeklarowało ponad 17 tys. osób. Część z nich pełni już służbę.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl