fot. mon.gov.pl

Związki zawodowe nie zaakceptowały podwyżek zaproponowanych przez MON pracownikom cywilnym wojska

Związki zawodowe nie zaakceptowały podwyżek zaproponowanych przez MON pracownikom cywilnym wojska. Domagają się spotkania w tej sprawie z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Finansów. Podtrzymały też stanowisko, w którym oczekują 550 zł podwyżki w tym roku.

Pracownikom cywilnym MON zaproponowało 600 zł brutto podwyżki od połowy roku. Resort zagwarantował też, że utrzyma te podwyżki w przyszłym roku. Związkowcy mówią, że podwyżka 600 zł od połowy roku jest takim samym kosztem dla resortu, jak wcześniej zaproponowana przez ministerstwo podwyżka 300 zł z wyrównaniem od początku roku. Związkowcy nie zgadzają się na to. Domagają się 550 zł. Pracownicy cywilni wojska mówią, że zmniejszona została również zapowiedź podwyżki planowanej na 2020 r. z 500 zł na 200 zł. W tym roku dodatkowo pracownicy resortu mieliby dostać 1000 zł premii.

Ministerstwo nie odnosi się do tematu do czasu zakończenia rozmów. Resort zapowiedział, że nadal będzie prowadził rozmowy ze związkowcami, jednak teraz mają one mieć charakter bardziej indywidualny czyli miałyby to być osobne spotkania z przedstawicielami poszczególnych związków. Związkowcy krytycznie wypowiadają się o tej propozycji. Domagają się też, by w kolejnych rozmowach z kierownictwem MON-u uczestniczył przedstawiciel Ministerstwa Finansów. Obecnie zatrudnionych pracowników cywilnych wojska jest ponad 44 tys. osób.

TV Trwam News/RIRM

drukuj