fot. TVP info

Szef MON: Do marca Pentagon przedstawi ocenę projektu ulokowania stałej bazy wojsk USA w Polsce

Do marca Pentagon przedstawi swoją ocenę projektu ulokowania w Polsce stałej bazy wojsk Stanów Zjednoczonych – powiedział w piątek szef MON Mariusz Błaszczak. Zapewnił, że rozmowy prowadzone w tej sprawie przebiegają w dobrej atmosferze.

Błaszczak powiedział w TVP Info, że negocjacje dotyczące budowy stałej bazy wojsk USA w Polsce wciąż trwają. Zaznaczył, że w tej sprawie prowadził rozmowy m.in. w Białym Domu, Kongresie oraz Pentagonie.

„Do marca Pentagon ma przedstawić swoją ocenę dotyczącą tego projektu” – oświadczył Mariusz Błaszczak. Jak dodał, termin ten został wyznaczony przez amerykański Kongres.

Szef MON przypomniał też, że na temat stałej bazy wojsk USA w Polsce odbył w ostatnim czasie rozmowę telefoniczną z pełniącym obowiązki sekretarza obrony USA Patrickiem M. Shanahanem, z którym – jak dodał – będzie rozmawiał podczas spotkania ministrów obrony państw NATO w Brukseli w połowie lutego.

Według szefa MON, rozmowy na temat stałej bazy przebiegają „w dobrej atmosferze”, a negocjacje dotyczące zwiększenia amerykańskiej obecności w Polsce na obecnym etapie dotyczą nie tego „czy”, ale „jak i kiedy” do niej dojdzie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl