fot. PAP/Tomasz Gzell

Polska kupi sprzęt wojskowy od Korei Południowej

Polska kupi od Korei Południowej sprzęt wojskowy i broń dla naszej armii. W przyszłym tygodniu zostanie podpisana umowa  w tej sprawie – poinformował w piątek na briefingu prasowym Mariusz Błaszczak, wicepremier, szef Ministerstwa Obrony Narodowej.

Minister powiedział, że zakupy dotyczą sprawdzonej południowokoreańskiej broni. polityk wymienił m.in. czołgi K2, armato haubice K9 oraz 3 eskadry myśliwców FA-50. Pierwsze dostawy sprzętu trafią do polskiej armii jeszcze w tym roku.

– Skokowo przyrosną zdolności obronne Rzeczypospolitej Polskiej. Zależy nam na czasie. Jesteśmy świadomi wyzwań, jakie stoją przed Polską, związanych z wojną na Ukrainie. Zdajemy sobie sprawę z agresywnej polityki Władimira Putina i z odtwarzania Imperium Rosyjskiego. Naszym celem jest odstraszenie agresora i wzmocnienie Wojska Polskiego. Jeszcze  w tym roku będą pierwsze armato haubice, czołgi, a w przyszłym roku pierwsze samoloty wielozadaniowe dla sił powietrznych. Wszystkie umowy są następstwem analiz i rekomendacji, które zostały przedłożone przez dowódców i żołnierzy Wojska Polskiego – tłumaczył Mariusz Błaszczak.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1550450657181802497

Wicepremier podkreślił, że umowa to rezultat jego wizyty w Seulu oraz rozmów m.in. z koreańskim ministrem obrony narodowej. Szef Ministerstwa Obrony Narodowej zapewnił też, że maksymalnie zostaną wykorzystane moce produkcyjne polskiego przemysłu zbrojeniowego.

Są prowadzone rozmowy między Polską Grupą Zbrojeniową a firmami koreańskimi, w sprawie produkcji i serwisowania tego sprzętu.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl