W. Skurkiewicz w TV Trwam i Radiu Maryja: W sierpniu szczegóły ws. australijskich fregat Adelaide

Wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz, pytany w TV Trwam i Radiu Maryja o zamiar zakupu przez Polskę używanych fregat australijskich typu Adelaide, powiedział, że w sierpniu będą znane wszystkie szczegóły.

„Poczekajmy jeszcze chwilę, pewnie wkrótce na ten temat będzie więcej informacji. Mogę uchylić rąbka tajemnicy, że pracujemy bardzo intensywnie jeśli chodzi Adelaide. Oczywiście to jest kwestia przyszłości. Mam nadzieję, że w sierpniu będziemy już znać wszystkie szczegóły współpracy ze stroną australijską, która jest naprawdę bardzo otwarta na współpracę z Polską” – akcentował wiceszef MON.

Wojciech Skurkiewicz ujawnił, że zarówno minister obrony Mariusz Błaszczak, jak i on odbyli spotkania z ambasadorem Australii w Polsce w sprawie współpracy.

„Poczekajmy. Jestem przekonany – ja z natury jestem optymistą – w sierpniu będzie wiele ważnych decyzji. Zapowiadana jest zresztą wizyta pana prezydenta Andrzeja Dudy w Australii. Mam nadzieję, że wszystko będzie wiadome w ciągu kilku tygodni. Coś jest na rzeczy, ale poczekajmy jeszcze chwilę, bo to są negocjacje, rozmowy bardzo twarde i to nie tylko pomiędzy Polską i Australią, ale również w to zaangażowane są Stany Zjednoczone. Mamy przecież świadomość, że same łodzie to jedno, ale wyposażenie i uzbrojenie to jest rzecz druga. Tutaj konieczna jest również zgoda Stanów Zjednoczonych” – tłumaczył wiceszef resortu obrony.

RIRM

drukuj