Trwają przygotowania do spotkania prezydentów USA i Polski w Waszyngtonie

Trwają przygotowania do spotkania prezydentów Stanów Zjednoczonych i Polski. Prawdopodobnie odbędzie się ono we wrześniu. O wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Białym Domu szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz rozmawiał w USA z doradcą prezydenta Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego.

Doradca prezydenta Stanów Zjednoczonych ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton potwierdził na Twitterze, że planowane jest spotkanie w Białym Domu prezydentów Donalda Trumpa i Andrzeja Dudy.

– Spotkałem się z ministrem spraw zagranicznych Jackiem Czaputowiczem w ramach przygotowań do zbliżającego się spotkania Prezydenta Polski Andrzeja Dudy w Białym Domu – napisał John Bolton.

Do spotkania dojdzie najprawdopodobniej we wrześniu. Szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz oprócz tematu spotkania prezydentów Polski i USA rozmawiał z doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych m.in. na temat zagadnień polsko-amerykańskiej współpracy wojskowej, o geopolitycznych zagrożeniach związanych z planowaną budową gazociągu Nord Stream 2.

Prezydenci Duda i Trump rozmawiali dwukrotnie podczas lipcowego szczytu NATO w Brukseli. Przywódcy poruszyli wtedy temat rozwoju polsko-amerykańskiej współpracy wojskowej w zakresie sprzętu oraz współpracy jednostek wojskowych.

– Rozmawialiśmy z panem prezydentem Donaldem Trumpem także o kolejnych zakupach uzbrojenia i doposażenia naszej armii. Rozmawialiśmy m.in. o rakietach Tomahawk – mówił po szczycie NATO prezydent Andrzej Duda.

Prezydenci rozmawiali o zwiększeniu obecności wojsk amerykańskich w Polsce.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl