USA: Jedna trzecia pracowników szpitali nie jest zaszczepiona przeciw COVID-19

Prawie jedna trzecia pracowników służby zdrowia w amerykańskich szpitalach nie jest zaszczepiona przeciw COVID-19. „Będzie to wymogiem od stycznia i może zrodzić niedostatki kadrowe” – podał w czwartek „Forbes”.

Badania prowadziły Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC). Objęły więcej niż 3 mln kadrę ponad 2000 szpitali i wywołały obawy, że w sektorze zabraknie podstawowych pracowników.

„Według naukowców wskaźniki szczepień różniły się w zależności od rodzaju szpitali. Najwyższe odnotowały dziecięce, gdzie 77 proc. pracowników otrzymało dwie dawki. Najniższe, 64 proc. w pełni zaszczepionych, miały małe ośrodki oferujące ograniczone ambulatoryjne i szpitalne usługi w obszarach wiejskich (CAH)” – podał „Forbes”.

Wskaźniki szczepień różniły się też w zależności od lokalizacji. W hrabstwach wielkomiejskich były wyższe (71 proc.) niż w wiejskich (65 proc). Miały niejednakowy przebieg w różnych porach roku. Z 36 do 60 proc. wzrosły w ciągu czterech miesięcy między styczniem a kwietniem. Pięć kolejnych miesięcy zajęło, aby doszły do 70 proc.

Federalne wymogi pełnych szczepień wchodzą w życie na początku przyszłego roku. Przepisy stosować się będą do ponad 17 mln pracowników służby zdrowia w placówkach świadczących usługi dla osób starszych ubezpieczonych, przez Medicare oraz ubogich przez Medicaid.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl