fot. pixabay.com

Wielkopolskie: Ukradli 28 butelek wina kolekcjonerskiego; grozi im do 5 lat więzienia

Trzech mężczyzn ukradło 28 butelek wina kolekcjonerskiego z piwnicy domu w Krajence (wielkopolskie). Pierwszy zatrzymany miał przy sobie 10 butelek trunku. Dwaj kolejni sprawcy – jak wskazała policja – „nie potrafili logicznie wytłumaczyć co się stało z pozostałymi butelkami”.

Jak tłumaczył mł.asp. Damian Pachuc z KPP w Złotowie, kilka dni temu nad ranem mieszkaniec Krajenki powiadomił dyżurnego policji o ujęciu złodzieja, który go okradł.

„Policjanci którzy przybyli na miejsce potwierdzili, że doszło do kradzieży i zatrzymali mężczyznę – mieszkańca Krajenki. W momencie zatrzymania miał przy sobie sklepową torbę ze skradzionymi rzeczami. Jeszcze tego samego dnia okazało się, że sprawców było trzech, a sprawa dotyczy kradzieży kolekcjonerskich trunków. Łupem złodziei padło łącznie 28 butelek wina z różnych części Europy” – wskazał Pachuc.

Dodał, że policjanci zajmujący się sprawą ustalili, że pokrzywdzony będąc w domu ok. godz. 5.00 rano usłyszał hałas dobiegający z piwnicy, a odgłos obijających się o siebie butelek świadczył, że ktoś kradnie alkohol, który gromadził w piwnicy.

„Była to kolekcja win, które leżakowały na specjalnych regałach, od kilkunastu lat. Kolekcję stanowiły białe i czerwone wina, przywożone z podróży po Europie. Właściciel wybiegł z domu i ujął mężczyznę, który niósł torbę z winami. Pozostali dwaj złodzieje z wypełnioną alkoholem skrzynką oddalili się w stronę centrum miasta” – zaznaczył Pachuc.

W torbie przy zatrzymanym było 10 butelek wina, które wróciły do pokrzywdzonego. Pachuc wskazał, że „kwestią czasu było zatrzymanie pozostałych złodziei, którzy znani byli krajeńskim policjantom jako >>smakosze alkoholowi<<. Obawą mundurowych pozostawał fakt, w jakim stanie mogą się znajdować oraz ile skradzionego alkoholu uda się odzyskać”.

Pozostałych sprawców zatrzymano w niespełna 24 godziny. Pachuc zaznaczył, że „nie potrafili logicznie wytłumaczyć co się stało z pozostałym alkoholem”.

Cała trójka odpowie za kradzież mienia. Grozi im do 5 lat więzienia.

PAP

drukuj