fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Wizyta prezydenta Dudy w Wielkopolsce

Prezydent odwiedził dziś Wielkopolskę. Andrzej Duda był w Poznaniu oraz spotkał się z mieszkańcami Gostynia.

W Poznaniu odwiedził Centrum Badawcze Polskiego Internetu Optycznego. Znajdują się tam eksperymentalne laboratoria naukowo-badawcze oraz specjalne zaplecze do tworzenia i upowszechniania innowacyjnych technologii. Z kolei w Gostyniu prezydent spotkał się z mieszkańcami miasta i okolic.

Można powiedzieć, że w Wielkopolsce, tej poza wielkim ośrodkiem jakim jest Poznań, czegoś brakuje. Powiem tak – dzisiaj jeszcze brakuje jej zrównoważonego rozwoju. Tego, czego brakuje w całej Polsce. W jednych miejscach bardziej, w drugich mniej – powiedział prezydent Andrzej Duda.

W Gostyniu brakuje mieszkańcom głównie obwodnicy miasta, której rząd nie zawarł w swoim planie budowy dróg na najbliższe lata. Prezydent podkreślił, że rozwój kraju nie może być realizowany wbrew woli narodu. Andrzej Duda przypomniał także o projekcie obniżającym wiek emerytalny, który złożył w Sejmie. Prezydent wyraził nadzieję, że zostanie on rozpatrzony jeszcze w tej kadencji Parlamentu.

Dla mnie to nie jest kwestia polityki, dla mnie to nie jest absolutnie politycznej rozgrywki. Dla mnie to jest kwestia realizacji umowy, bo ja o tym słyszałem na każdym moim spotkaniu ze zwykłymi ludźmi i się wobec nich zobowiązałem. Ja się nie zobowiązałem wobec polityków – dodał Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda apelował również o odbudowę odpowiedzialności w społeczeństwie oraz świadomości, że obywatele mają prawo głosu i jest on brany pod uwagę przez rządzących.

 

TV Trwam News

drukuj