fot. PAP/Marcin Bielecki

Prezydent Duda: Trzeba docenić rodziny wielodzietne, którym wreszcie należy się wsparcie ze strony państwa

Chciałbym, żeby do programu Rodzina 500 plus dołączył dobrze przygotowany program Mieszkanie plus – powiedział prezydent RP Andrzej Duda w zachodniopomorskim Choszcznie.

Podczas kampanii wyborczej Andrzej Duda złożył obietnicę odwiedzenia wszystkich powiatów w Polsce. W blisko 16-tysięcznym Choszcznie spotkał się wczoraj z mieszkańcami miasta, samorządowcami oraz posłami z tego regionu.

W swoim przemówieniu prezydent Duda podkreślił, że Polska rozwija się dzięki trudowi i postawie jej mieszkańców. Dodał, że cieszy go, iż do tego wysiłku dołącza się również postawa rządzących.

– Programy, które są skierowane po to, żeby wzmocnić polskie rodziny, chociażby program 500 plus. Docenić rodziny wielodzietne, którym wreszcie należy się wsparcie ze strony państwa. Jestem dumny, że mogę w tym uczestniczyć. Uważam to za wielkie dzieło. Chciałbym, żeby do tego dołączył jeszcze dobrze przygotowany program Mieszkanie plus. Chciałbym, żeby do tego dołączyły dobrze przygotowane programy dla terenów, gdzie znajdowały się PGR-y. W tej chwili w ministerstwie rolnictwa taki program jest przygotowywany i niedługo będzie wdrożony – powiedział Andrzej Duda.

Prezydent dodał, że program przyczyni się do tego, aby Polska rozwijała się w sposób zrównoważony.

Zaapelował również o piękne obchody 100-lecia odzyskania niepodległości.

To jest dzisiaj wasza ziemia, wasza mała ojczyzna. Wspaniały, piękny kawałek Polski. Cieszcie się niepodległą Rzeczpospolitą – mówił prezydent Andrzej Duda.

 

RIRM

drukuj