[TYLKO U NAS] P. Uściński: Niemcy chcą zarabiać na Nord Stream II

Niemcom zależy na tym, by zarabiać na Nord Stream II, ale musi powoli dotrzeć do nich, że jest to niekorzystne dla interesów strategicznych UE – powiedział w rozmowie z redaktorem TV Trwam Szymonem Kozupą poseł PiS Piotr Uściński. Polityk odniósł się także do relacji polsko-niemieckich.

Wczoraj w Warszawie wizytę złożyła kanclerz Niemiec Angela Merkel. Głównymi tematami rozmów były: Nord Stream II i kryzys migracyjny.

Niemcy są bardzo zaangażowane w sprawę projektu Nord Stream II. Nasi zachodni sąsiedzi chcą się na nim zdecydowanie wzbogacić. Nowe światło na interesy Unii Europejskiej względem niemieckich ambicji może jednak rzucić atak na Sergieja Skripala.

– Myślę, że ten atak dla całej UE powinien być znakiem, że faktycznie musimy być jednością i wzajemnie się wspierać. Interesy poszczególnych państw członkowskich muszą być interesem całej Unii. Niemcom zależy na tym, by zarabiać na Nord Stream II, ale musi powoli dotrzeć do nich, że jest to niekorzystne dla interesów strategicznych UE – podkreślił poseł PiS.

– To jest też dobry przykład, by wyjaśnić, dlaczego my chcemy zablokować Nord Stream II. Jest to niekorzystne dla interesów Polski, ale też Ukrainy, którą UE wspiera. Jeśli Nord Stream II powstanie, Ukraina będzie miała jeszcze słabszą pozycję i będzie narażona na atak ze strony Rosji – dodał.

Angela Merkel zaznaczyła także, że Polska przyjmuje uchodźców, wskazując na Ukraińców, którzy przybyli do naszego kraju.

– My już od dawna mówimy, że Polska jest otwarta na przyjmowanie uchodźców i faktycznie dużą ich falę przyjęliśmy. Nie chcieliśmy tylko, by w Europie istniała taka szalona polityka relokacji uchodźców. Krajem, do którego powinni trafiać jest najbliższy kraj w stosunku do tego, z którego emigrują, czyli dla Ukrainy takim właśnie krajem jest Polska – zaznaczył Piotr Uściński.

Zdaniem posła PiS wizyta potwierdziła dobre relacje z Niemcami.

– Zdecydowanie je potwierdziła. Angela Merkel przyznała, że przyjmujemy uchodźców, a to inna narracja niż jeszcze w zeszłym roku. Jesteśmy partnerami i przyjaciółmi w UE – podsumował.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl