J. Kopcińska: Premier twardo broni polskiego stanowiska ws. Nord Stream 2

Stanowisko Polski pozostaje niezmienione; premier polskiego rządu twardo broni interesu Polski, w tym bezpieczeństwa energetycznego – oświadczyła we wtorek rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska pytana o efekty poniedziałkowych rozmów z kanclerz Niemiec Angelą Merkel w Warszawie.

Kopcińska pytana w Radiu Plus, czy coś „drgnęło” ws. gazociągu Nord Stream 2 powiedziała: „Stanowisko Polski pozostaje niezmienione. Mateusz Morawiecki twardo artykułuje (polskie stanowisko). Ważne jest to, że premier rządu polskiego broni interesu Polski, w tym bezpieczeństwa energetycznego”.

Zaznaczyła, że kwestia Nord Stream 2 jest podnoszona podczas każdej rozmowy.

„Pojawiają się konkretne argumenty, które pani kanclerz przyjmuje. Czekamy na wynik rozmów, negocjacji. O tak trudnym temacie nie można rozmawiać jeden raz, dwa, czy trzy, tylko trzeba być konsekwentnym” – zaznaczyła. Jak dodała, „liczymy, że będzie to odpowiedź pozytywna, bo tu nie tylko o bezpieczeństwo energetyczne chodzi, ale również o bezpieczeństwo krajów europejskich”.

Na uwagę, że Niemcy wciąż przekonują, iż Nord Stream 2 jest sprawą gospodarczą, Kopcińska stwierdziła, że „trzeba być świadkiem tych rozmów”.

„Wiem, jak dobrym negocjatorem jest Mateusz Morawiecki, jak broniącym interesów państwa polskiego jest szefem rządu i jak postępują w wielu obszarach zmiany w nastawieniu Berlin-Warszawa” – powiedziała rzeczniczka rządu.

W jej ocenie „nie było przełomu”, ale – jak zaznaczyła – „jest rozmowa i stanowcze, niezmienne stanowisko Polski”.

„Nie cofnęliśmy się nawet na krok i cały czas trwa w tej sprawie rozmowa” – powiedziała Joanna Kopcińska.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl