fot. Marek Borawski/KPRP

Prezydent RP składa życzenia sołtysom: Są najbliżej ludzkich spraw

Sołtysi są najbliżej ludzkich spraw, najlepiej znają potrzeby mieszkańców i w pierwszej kolejności organizują pomoc, dlatego tak cenne jest ich zaangażowanie, gdy do Polski przybywają uchodźcy z Ukrainy – podkreślił prezydent RP Andrzej Duda w życzeniach z okazji Dnia Sołtysa.

Życzenia Andrzeja Dudy z okazji Dnia Sołtysa, który obchodzony jest 11 marca, opublikowała prezydencka kancelaria.

„Z okazji Dnia Sołtysa serdecznie pozdrawiam wszystkie Panie i Panów Sołtysów w całej Polsce. Tworzą Państwo wielką społeczność ponad czterdziestu tysięcy osób zaangażowanych w sprawy swoich lokalnych wspólnot” – podkreślił prezydent RP.

„Niektórzy z Państwa pełnią swoją funkcję od wielu lat, często z wielkim poświęceniem. Są Państwo liderami, służą radą, inicjują liczne i różnorodne przedsięwzięcia, od wydarzeń kulturalnych i zwykłych sąsiedzkich spotkań, poprzez dbanie o wspólną przestrzeń, aż po akcje charytatywne” – zaznaczył Andrzej Duda.

Prezydent wskazał, że to sołtysi są najbliżej ludzkich spraw i najlepiej znają potrzeby mieszkańców.

„To również Państwo w pierwszej kolejności organizują pomoc, gdy tylko jest ona potrzebna. Dlatego tak cenne jest Państwa zaangażowanie w sytuacji, kiedy do Polski tak licznie przybywają szukający schronienia przed wojną uchodźcy z Ukrainy” – podkreślił.

„To wielkie wyzwanie, przed którym stajemy dzisiaj jako kraj. Polska jest dziś stawiana za wzór pomocy humanitarnej, a nasi bracia Ukraińcy są nam bardzo wdzięczni za okazane wsparcie, co wielokrotnie podkreślał w rozmowach ze mną Prezydent Wołodymyr Zełenski. Sprawna i skuteczna pomoc uchodźcom to zasługa milionów Polaków, którzy zaangażowali się na różne sposoby w przyjęcie gości z Ukrainy” – napisał prezydent RP.

Jak stwierdził, „nie byłoby to możliwe, gdyby nie ofiarna i pełna poświęcenia postawa polskich sołtysów”.

„Wielu z Państwa zaangażowało się w organizację działań pomocowych. Wielu przyjęło też ukraińskie rodziny do swoich domów. Wszyscy dajemy wyraz solidarności i więzi z narodem ukraińskim” – podkreślił Andrzej Duda.

„Dziękuję za Państwa trud i codzienną wytrwałą pracę, a także za wszystko, co robią Państwo w ostatnich dniach. Wszystkim Państwu życzę wszelkiej pomyślności oraz satysfakcji ze służby innym i z pracy dla wspólnego dobra” – napisał prezydent.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl