fot. Monika Bilska

Nowenna w intencji prezydenta A. Dudy w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu

We wtorek w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu rozpocznie się nowenna w intencji prezydenta RP Andrzeja Dudy. Celem inicjatywy modlitewnej jest wyproszenie darów Ducha Świętego dla prezydenta na trudny czas jego drugiej kadencji.  

Nowenna będzie odmawiana przez 9 dni po każdej Mszy św. i zakończy się w przeddzień uroczystości zaprzysiężenia prezydenta Polski, zaplanowanej na 6 sierpnia. O założeniach nowenny mówi o. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz sanktuarium.

– Jest to nowenna, która będzie za wstawiennictwem Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Chcemy przez 9 dni przypominać kazania, które głosił Jan Paweł II o Dekalogu. Boże Przykazania dzisiaj są bardzo potrzebne każdemu z nas i naszej umiłowanej ojczyźnie. Tym bardziej, że pan prezydent jest strażnikiem Bożych prawd. By te przykazania Dekalogu, które będą nam towarzyszyć przez te 9 dni, były dla nas umocnieniem, że warto budować ziemskie życie na Dekalogu – zaznacza o. Andrzej Laskosz CSsR.    

Każdy może włączyć się we wspólną modlitwę w intencji prezydenta. Teksty rozważań będą publikowane codziennie na łamach „Naszego Dziennika”.

RIRM

drukuj