fot. PAP/Marcin Obara

Prezydent A. Duda wręczył nominacje profesorskie

Chciałbym, żeby ktoś przyniósł do Pałacu Prezydenckiego Nobla zdobytego za pracę naukową prowadzoną w Polsce – powiedział prezydent Andrzej Duda w czasie uroczystości wręczenia nominacji profesorskich.

W Pałacu Prezydenckim w Warszawie prezydent Andrzej Duda wręczył dziś akty nominacyjne ponad 50 nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki.

„Gratuluję z całego serca tego osiągnięcia. Gratuluję państwu profesorom, bo to jest wielki moment w życiu każdego naukowca” – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Dodał, że jest to podsumowanie, ale absolutnie nie jest to zakończenie.

„To jest wyzwanie do następnego etapu pracy badawczej, następnych osiągnięć, do następnych działań naukowych, dydaktycznych i innych” – podkreślił.

Prezydent powiedział też o swoich marzeniach względem profesorów.

„Chciałbym, żeby ktoś przyniósł do Pałacu Prezydenckiego Nobla zdobytego za pracę naukową prowadzoną w Polsce, w naszej uczelni, naszym ośrodku badawczym. Ogromnie mi na tym zależy” – zaznaczył.

„Nie mam żadnych wątpliwości, że na pewno pod względem intelektualnym nas na to stać” – zaakcentował.

Polityk dodał, że „nasi ludzie uprawiają naukę na całym świecie.”

Prezydent RP wyraził nadzieję, że badania naukowe będą finansowane w coraz lepszym stopniu. Zaapelował o odwagę w przełamywaniu blokad, które się pojawiają, kiedy dąży się do wielkiego odkrycia.

Zaapelował też o to, żeby profesorowie wymagali od swoich podopiecznych i zachęcali ich do przełamywania schematów.

„Pomagajcie im w tym, żeby umieli to przełamać, aby czuli prawdziwą wolność nauki, że wolno im myśleć w sposób swobodny. Zawsze się śmieje, że gdyby Kopernik czuł się spętany, może do dzisiaj myślelibyśmy, że Ziemia jest od dołu podparta piekłem, a od góry przykryta niebem i płaska” – powiedział Andrzej Duda.

Lista naukowców, którzy otrzymali tytuły profesorskie znajduje się na stronie:

https://www.prezydent.pl/aktualnosci/nominacje/uroczystosc-wreczenia-nominacji-profesorskich,53840

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl