fot. PAP/Andrzej Grygiel

Prezydent A. Duda: To jest prawdziwy team

„To jest prawdziwy team. To jest grupa ludzi, którzy razem pracują, razem trenują, rozumieją się. Oczywiście, zawsze w drużynie jest jakaś rywalizacja. To jest taka rywalizacja przyjacielska, serdeczna” – tak o postawie polskich zawodników w tegorocznym Pucharze Świata mówił po niedzielnym konkursie w Wiśle prezydent Andrzej Duda.


W niedzielne popołudnie głowa państwa przyglądała się rywalizacji skoczków narciarskich na obiekcie im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Prezydent był świadkiem kolejnego sukcesu Kamila Stocha, któremu pogratulował zaraz po zakończonej rywalizacji.

Jestem szczęśliwy – tak jak wszyscy – i ogromnie wdzięczny panu Kamilowi. Składam gratulacje jemu, co miałem okazję przed chwilą osobiście zrobić, ale także i całej drużynie, trenerom, wszystkim tym, którzy uczestniczą w przygotowaniach, bo to jest wspólny wielki sukces – wskazywał prezydent.

W sobotę Andrzej Duda podjął zawodników i sztab szkoleniowy kadry uroczystym śniadaniem. To prawdziwy team – zauważył prezydent, dzieląc się wrażeniami ze spotkania.

To jest grupa ludzi, którzy razem pracują, razem trenują, rozumieją się. Oczywiście, zawsze w drużynie jest jakaś rywalizacja i to jest taka rywalizacja przyjacielska, serdeczna. To bardzo cieszy, bo to buduje ducha drużyny – mówił Andrzej Duda.

Głowa państwa nie pierwszy raz gości na sportowej imprezie. Wcześniej przyglądał się m.in. rywalizacji piłkarzy reprezentacji Polski i Legii Warszawa, rozegrał także mecz z najlepszą polską tenisistką Agnieszką Radwańską. Atmosfera na skokach jest świetna – przekonywał po zakończeniu niedzielnej rywalizacji.

U nas zawsze ta atmosfera jest bardzo gorąca. Mamy wspaniałych zawodników, mamy przez to też wspaniałą promocję naszego kraju. Mamy konkursy w Wiśle, za tydzień będą w Zakopanem, więc wspaniale – podkreślił.

Być może prezydent będzie towarzyszył skoczkom również w trakcie zbliżających się konkursów w Zakopanem. „Postaram się być w niedzielę na skokach” – zakończył.

Sport.RIRM

drukuj