MŚ 2022. Polska pokonała Arabię Saudyjską!

Piłkarska reprezentacja Polski w drugim meczu grupy C po emocjonującym meczu pokonała Arabię Saudyjską (2:0). Teraz „Biało-Czerwoni” zmierzą się z Argentyną. Stawką rywalizacji jest awans do 1/8 finału mistrzostw świata rozgrywanych w Katarze.

MŚ 2022. Reprezentacja Kataru żegna się z mundialem, Iran pokonał Walię i powalczy z USA o awans

Z mundialem pożegnała się reprezentacja Kataru, która przegrała z Senegalem (1:3). W drugim meczu grupy A Holandia zremisowała z Ekwadorem (1:1). Podziałem punktów zakończyła się także rywalizacja Anglii z USA (0:0). Z kolei Walijczycy ulegli Iranowi (0:2). Takie rezultaty oznaczają, że w ostatnim spotkaniu grupy B o awans w bezpośrednim Iran powalczy ze Stanami Zjednoczonymi.

MŚ 2022. Pewna wygrana Brazylii, Cristiano Ronaldo z kolejnym rekordem

Pierwsze spotkania w grupach G i H nie przyniosły niespodzianek, choć emocji nie brakowało. Wiele działo się w starciu Portugalii z Ghaną (3:2). Tam jedną z bramek zdobył Cristiano Ronaldo, ustanwiając tym samym kolejny rekord. Zwycięstwo odniosła także reprezentacja Brazylii, która pokonała Serbię (2:0). Trzy punkty zapewnili sobie Szwajcarzy w meczu z Kamerunem (1:0), a remisem zakończyło się starcie Urugwaju z Koreą Południową (0:0).

[TYLKO U NAS] Red. Ł. Brzeziński: Musimy poprawić tempo gry i precyzję; mimo słabego meczu z Meksykiem, cały czas bardzo dużo zależy od nas

Zagraliśmy bardzo słaby mecz z Meksykiem. Pozytywem jest to, że nie przegraliśmy spotkania na inaugurację, czego nie dokonaliśmy na żadnym mundialu w XXI wieku. Musimy poprawić tempo gry oraz precyzję. Natomiast ducha nie gasimy. Cały czas jesteśmy w sytuacji, gdzie dużo zależy od nas – powiedział red. Łukasz Brzeziński, dziennikarz portalu radiomaryja.pl, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.